…бути людиною…

…бути людиною…
«Колись на старті ми всі мали рівні можливості. Чому ж одні пішли так далеко, а інші залишились на тому ж місті, що й мільярди років назад? Чому ви напівлюдина, а я ні? Це питання, на яке немає відповіді».

На сцені під колом Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша філософствували на тему еволюції. Моновистава польського драматурга Славомира Мрожика «Лис-філософ» — яскравий приклад боротьби за становлення у соціумі.

Головний герой хоче бути людиною. Та він розуміє – все закономірно. Коли Лис стане людиною, Мавпа стане ангелом. І еволюціонуватиме далі, постійно випереджаючи Лиса на одну сходинку…

«Лис-філософ» — восьма моновистава на сцені під колом. Режисер-постановник Сергій Павлюк розповідає – ідея поставити саме цю п’єсу виникла давно. «З текстами Мрожика я познайомився на другому курсі. До рук потрапила книга «Лис-філософ» — збірник п’єс, який мене вразив… Згодом після гастролей у Польщі, коли я побачив у храмі саркофаг Мрожика, виникла ідея поставити «Лиса-філософа», — пояснює Сергій Павлюк.

І вже за кілька років херсонці завітали на прем’єру, головну роль у якій виконав актор театру Павло Костенко. За словами героя, вжитися в образ було не так вже й легко.

«Текст п’єси важкий для сприйняття. Тому ми довгий час обговорювали образ, декорації… Обдумували те, як грати, як змусити глядача повірити у те, що граю… А у моновиставі це набагато складніше. Адже актор лишається з глядачем один на один… І тут важливий кожен жест, кожен погляд…», — поділився Павло Костенко.
автор материала:
Альона Мовчан
автор изображения:
Херсонський драмтеатр
12.06.2017
341

Comments

No comments yet. Yours will be first!