ОСББ Херсону закликають до термомодернізації та енергозбереження

ОСББ Херсону закликають до термомодернізації та енергозбереження

Інформаційна зустріч для голів об'єднань співвласників багатоповерхових будинків та представників ініціативних груп зі створення ОСББ відбулась 31 березня у приміщенні школи № 56. Організаторами зустрічі, присвяченої питанням термомодернізації житла, стали ХМГО «Центр розвитку ОСББ «Пліч-о-пліч» у співпраці з Громадянською мережею ОПОРА.

Під час заходу обговорювались питання механізму отримання ОСББ пільгових кредитів на термомодернізацію, а також можливі заходи для утеплення будинків, на які варто спрямувати кошти. На зустрічі були присутні представники банків, які із задоволенням відповідали на питання щодо умов кредиту, документів, необхідних для його отримання, тощо. Крім того, про свою продукцію розповіли присутнім представники фірм, які спеціалізуються на випуску матеріалів та обладнання, яке може бути використано для термомодернізації будинку, зокрема опалювальних котлів, пластикових вікон та ін.

Голова правління ХМГО «Центр розвитку ОСББ «Пліч-о-пліч» так пояснив необхідність цієї зустрічі: «Сьогодні держава створила для нас – для ОСББ – механізм, скориставшись яким ми можемо зробити у власних будинках купу корисних речей, досягти реальної економії. Але багатьом бракує інформації, розуміння, що і як саме потрібно робити. А декого лякає навіть саме слово «кредит». Тим часом у Херсоні вже є ОСББ, які цією можливістю скористалися і вже зараз розуміють, що їхня економія буде значно більшою, ніж витрати. Бо термомодернізація – це суттєве зменшення коштів, які ми платимо за опалення. Зараз проста інформація, як отримати «теплі кредити» та на що саме їх має сенс брати, зможе допомогти багатьом».

Про існуючі засоби енергозбереження в будинках, в тому числі заміну ламп у під'їздах, елементарні заходи збереження тепла, розповіла місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Аелітта Олійник. Вона роздала присутнім інформаційні постери, присвячені темі енергоефективності, підготовлені в рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

«Зараз енергозбереження та термомодернізація цікавить багатьох. Насамперед, це заходи, які дозволяють економити власні кошти. Нажаль, без відповідного кредитування найефективніші з них навряд чи доступні для ОСББ нашого міста. Дуже корисно, що на цій зустрічі зібрались і ОСББ, і працівники банку, і представники компаній, які виробляють обладнання, необхідне для утеплення будинку. Це дало змогу присутнім одразу отримати відповіді на велику кількість питань. Але підкреслю, що є багато речей, які кожен з нас може робити вже зараз. Просто позбувшись ламп розжарювання – починаєш економити, – розповіла Аелітта Олійник.

Судячи з настрою учасників зустрічі, кількість ОСББ, які отримають «теплі кредити», у Херсоні незабаром суттєво збільшиться. Звісно ж, інформації про засоби енергозбереження також приділили велику увагу. Цікавість проявили не тільки діючі ОСББ, а й ініціативні групи, які лише збираються реєструвати об'єднання.
организация:
Громадянська мережа ОПОРА
01.04.2016
271

Comments

No comments yet. Yours will be first!