У Херсоні нові ОСББ створюють з допомогою громадських організацій

У Херсоні нові ОСББ створюють з допомогою громадських організацій

Зібрання з приводу створення об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) відбулось 20 березня серед мешканців будинків №№ 133, 134 та 129, що по вулиці Куліка у Херсоні. Аби підтримати херсонців у прийнятті важливого рішення, на збори запросили активістів Громадянської мережі ОПОРА. Також до обговорення долучилась депутат міської ради Оксана Дьякова.

Виступаючи перед мешканцями, Оксана Дьякова пояснила негайну необхідність створювати реєструвати об'єднання: «У зв'язку зі встановленими державою строками, до початку літа мешканці багатоквартирних будинків повинні створити ОСББ. Інакше їм автоматично буде призначено управителя. Зараз херсонці почали активно проводити збори з цього приводу. Ось по сьогоднішньому засіданні я бачу, що мешканці будинків активно та позитивно налаштовані і будуть йти до кінця. Ініціативні херсонці дізналися багато інформації, яка їх цікавила, і виявилось, що не таке ОСББ страшне, ніж здається. Добре, що є такі організації, як ОПОРА, які теж допомагають і діляться з людьми корисною інформацією».

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Аелітта Олійник розповіла присутнім про те, яким чином вони можуть спільними зусиллями економити енергоресурси, які витрачаються при утриманні будинку. Крім того, вона познайомила їх з можливістю використання державних кредитних програм, які стануть доступні одразу ж після створення ОСББ.

«Є корисні енергоефективні заходи, які мешканці будинків могли б реалізувати вже зараз. Наприклад, елементарна заміна ламп розжарювання у під'їздах на енергозберігаючі. А створення організації співвласників відкриє перед ними ще більше перспектив: завдяки місцевій програмі «Тепла Оселя» можна утеплити дім та менше витрачати на опалення, при цьому 20 % тіла кредиту буде відшкодовано містом, а ще 40 % – державною владою», – розповіла Аелітта Олійник.

Учасники зустрічі виглядали натхненими та рішуче налаштованими. Є привід сподіватися, що найближчим часом у Херсоні з'являться ще три нових ОСББ. Для того, щоб корисна інформація завжди була під рукою, активісти ОПОРИ роздали інформаційні постери, підготовлені в рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».


организация:
Громадянська мережа ОПОРА
25.03.2016
286

Comments

No comments yet. Yours will be first!