«Вірний присязі і рідній землі»

«Вірний присязі і рідній землі»

9 листопада о 15.00 у Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б. Лавреньова відбудеться вечір-вшанування пам'яті Романа Набєгова — людини, яка віддала свє життя за Україну.

Роман Валерійович Набєгов народився 11 листопада 1986 року у Херсоні. Молодший лейтенант міліції, старший інспектор Батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Миротворець» ГУМВС України в Київській області.

Останні півтора роки молодший лейтенант міліції працював слідчим у Цюрупинському райвідділі міліції. Коли на Сході України почалася Антитерористична операція, не сумнівався, що воюватиме за рідну державу. Роман 4 рази подавав рапорт, щоб його направили в зону АТО, а потім написав листа міністру МВС Авакову. Тоді і пішов воювати…

Роман не дожив два місяці до свого 28-річчя. Загинув 29-го серпня 2014 р. під час виходу з Іловайського котла т.зв. Зеленим коридором під час обстрілу російськими десантниками у хуторі Горбатенко. Був тимчасово похований місцевими мешканцями на кладовищі хуторі Горбатенко разом з бійцями батальйону«Миротворець».

Указом Президента України № 109/2015 від 26 лютого 2015 року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Похований в м. Херсон, кладовище Геологів, меморіал пам'яті загиблих бійців АТО.

У Херсоні, на честь Романа Набєгова в школі № 50 відкрито меморіальну дошку та барельєф – робота скульпторів Олександра Михайлицького (м. Київ) і Віктора Тишкевича.

Нещодавно в Херсоні відбулася презентація книги Р.Набєгова «Ні шагу назад!», яку підготувала до друку мама бійця.

08.11.2016
490

Comments

No comments yet. Yours will be first!