Меморандум, підписаний для студентів

Меморандум, підписаний для студентів

3 листопада на базі Інституту підвищення кваліфікації та перепідготовки (ІПКП) Херсонського державного аграрного університету відбулося урочисте підписання Меморандуму про співпрацю між ВУЗом та Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва (УПБРП).

«Ми плануємо створити раду роботодавців. Це забезпечить студентам бази проходження практики. Та, що основне, студенти комунікуватимуть із агрофірмами та знатимуть що потрібно, аби стати висококваліфікованими спеціалістами. А підписання Меморандуму – важливий крок для університету, що допоможе втілити ці плани в життя», — сказав в.о. ректора ДВНЗ «ХДАУ» Юрій Яремко.

Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва працює у південних областях України — Запорізькій, Одеській, Херсонській та Миколаївській.

«У кожній з них є виш, на який ми орієнтуємось. Це лідер регіону, який випускає спеціалістів для малих, середніх та великих підприємств. У Херсонські області – це ХДАУ, — розповів менеджер проекту Дмитро Ніколаєв. — Університет закладає фундамент. Але теорія нічого не варта без практики. Студентам потрібно розуміти, як проходить процес виробництва, щоб по закінченню ВУЗу знайти роботу та отримувати гідну зарплатню».

Для цього і підписали Меморандум. Серед основних пунктів якого: розвиток ринку, розвиток трудових ресурсів, доступ до фінансових ринків та використання інноваційного фонду.

В перспективі передбачається:

а) доведення рівня університетської освіти до вимог бізнесу;

б) покращення та розвиток навичок випускників університетів до рівня, якого вимагає плодоовочевий сектор;

в) 140 студентів університету отримають можливість стажування та набуття короткострокового робочого досвіду.

Окрім того, на базі аграрного планують запровадити нову форму післядипломної практики для студентів – агроінтернатуру (по прикладу Сумського національного аграрного університету).

«Студенти зможуть пройти практику по своїй спеціальності. Приміром, агрономи – по вирощуванні певної культури. В перспективі ті, хто піде на агроінтернатуру, отримуватимуть стипендії, — запевнив директор ІПКП, координатор проекту у ХДАУ Олександр Аверчев. – Ми проводитимемо для студентів тематичні тренінги, семінари, конкурси. Кращі стажуватимуться за кордоном. А щодо планів на найближчий час: наступного тижня відбудеться тренінг для економістів, трохи згодом — конкурс для агрономів».

Проект фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, реалізується та співфінансується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA). Захід пройшов за підтримки громадської організації «Земля Таврії».

Меморандум, підписаний для студентів 0Меморандум, підписаний для студентів 1Меморандум, підписаний для студентів 2Меморандум, підписаний для студентів 3Меморандум, підписаний для студентів 4Меморандум, підписаний для студентів 5Меморандум, підписаний для студентів 6
автор материала:
Альона Мовчан
03.11.2016
964

Comments

No comments yet. Yours will be first!