Коли "лайка" доречна

Коли "лайка" доречна

«Ми хочемо відновити історичну справедливість і довести, що херсонському театру — 185 років. Це серйозна дата, ми відповідно і готувалися. Сьогодні відбудеться прем'єра – «Каліка з острову Інішмаан». З усієї країни саме ми, херсонці, першили побачили цю виставу у виконанні пермського театру на «Мельпомені Таврії». Тепер п'єсу МакДонаха грають наші актори», — розповів директор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Олександр Книга.

Так, 15-16 жовтня на сцені театру показували п'єсу скандального ірландського драматурга Мартіна МакДонаха. Режисер трагікомедії Сергій Павлюк запевняє, що поставити цю виставу було непросто.

«У мене були автори, яких я ледве «піднімав». Але ж цей драматург дався мені дуже-дуже важко. Репетиції йшли два з половиною місяці. І тільки тиждень тому я зрозумів, що ставлю і про що ця вистава», — сказав він.

Головну роль зіграв непрофесійний актор, вихованець Олешківського інтернату для дітей з особливими потребами Віталій Пронько. Хоча для нього виступи на великій сцені – в новинку, здається, наче грає професіонал своєї справи.

Тож, щодо трагікомедії. Історія про хлопчика-каліку, батьки якого покінчили з життям самогубством. Протягом шістнадцяти років його виховують нерідні тітки.

Каліка Біллі часто буває один. Він постійно перечитує одні і ті ж старі книги, думає про батьків…

Та якось він почув новину – на острів Інішмаан приїхали з Голівуду знімати фільм. Попри боязнь моря, разом із односельчанами він вирушає на знімальний майданчик. Хлопця навіть беруть до Америки… Та тільки головну роль у фільмі, роль каліки, дають не Біллі, а якомусь актору… У нього ж немає вад…

«Дуже сильно! Після цієї вистави навіть не хочеться говорити… Все сказали на сцені. Дуже точно наголосив головний герой – тут всі каліки, тільки зовні цього не видно… Навіть нецензурщина здалась доречною у виставі. Без неї було б не те…», — поділилась херсонка Лариса Тихонова.

Дійсно, на афішах указували – вхід з 18 років. Не даремно ж МакДонаха називають скандальним критиком – «яскравої» лексики там вдосталь. «Щоб передати проблематику п'єси, у виставі задіяні «красні» слівця. Вони не подобаються мені на сцені, але цього разу вони просто потрібні», — наголосив Сергій Павлюк.

Коли "лайка" доречна 0
автор изображения:
Олена Піменова
16.10.2016
813

Comments

No comments yet. Yours will be first!