Актори драмтеатру працюватимуть на контрактній основі

Актори драмтеатру працюватимуть на контрактній основі

12 вересня директор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Олександр Книга зібрав журналістів на прес-конференцію з нагоди відкриття нового, 81-го театрального сезону. Та не тільки це хвилювало херсонську пресу.

Зовсім нещодавно місто сколихнули чутки про «звільнення» Книги із посади. Як виявилося, Верховна Рада ухвалила Закон 2669-Д, відповідно до якого всіх працівників культури переводять на контрактну форму роботи. І тепер кожен, хто хоче працювати на своїй посаді, має пройти конкурсний відбір.

Олександр Андрійович і сам брав активну участь у розгляду та розробці цього законопроекту. Проте, за словами директора театру, його ухвалили трохи в іншій редакції.

Найбільше невдоволення викликає те, що відповідно до Закону, контракт директора підписуватиметься всього на 5 років. При цьому, одна і та ж людина зможе займати керівну посаду не більше двох термінів – всього 10 років.

Творчі ж працівники після проходження конкурсного відбору зможуть заключити контракт на 3 роки. «Вже 90% працівників нашого театру переведі на контрактну основу. Вони отримують зарплатню у розмірі 3 тис. грн. Але ж немає ніяких державних гарантій — у законі не прописаний власне сам контракт і соціальні пільги творчим працівникам у разі неприйняття їх на роботу після відбору», — говорить Олександр Книга.

Він, як і інші діячі культури, готується до переатестації: «У мене є амбіції і я хочу виграти. Тому що багато років витратив на те, щоб Херсонський театр був таким, яким є зараз.»

12.09.2016
692

Comments

No comments yet. Yours will be first!