У Київській області створили перший в Україні серійний енергоефективний будинок.

У Київській області створили перший в Україні серійний енергоефективний будинок.

Під Києвом представили перший в країні серійний енергоефективний будинок OptimaHouse, який не залежить від газопостачання і може бути зібраний за короткий термін. Над проектом працювали українські архітектори та фахівці з Білорусі.

OptimaHouse — сучасний компактний будинок загальною площею в 130 кв.м, з мансардою та терасою, в якому може жити сім'я з трьох чоловік. Пілотний будинок побудований в с. Микуличі в 20 км від української столиці. Об'єкт комплектується теплонасосами з рекуперацією тепла, сонячними панелями і системою «розумного будинку».

Для опалення використовується система теплового насоса і сонячні колектори на даху для нагріву води. Освітлення здійснюється за рахунок системи фасадних і мансардних вікон, а також за допомогою сонячних батарей і системи акумулювання енергії на випадок припинення централізованого енергопостачання.

Витрати на споживання енергії у OptimaHouse на 65% нижче традиційних будинків аналогічних габаритів. Вартість проекту при серійному виробництві — до $ 1 тис. / Кв.м з внутрішніми оздоблювальними роботами. При цьому утримання будинку обійдеться не в $ 96 в середньому (як для звичайних приватних будинків), а в $ 14 щомісяця.

Раніше повідомлялося, що наприкінці червня 2015-го в низці українських міст пройде хакатон, присвячений питанням енергоефективності та проектам, які допомагають економити електроенергію і тепло.

У Київській області створили перший в Україні серійний енергоефективний будинок. 0У Київській області створили перший в Україні серійний енергоефективний будинок. 1У Київській області створили перший в Україні серійний енергоефективний будинок. 2
ссылка на источник:
17.08.2016
300

Comments

No comments yet. Yours will be first!