Слухачі безкоштовних курсів української отримали сертифікати

Слухачі безкоштовних курсів української отримали сертифікати

16 червня у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Гончара відбулося вручення сертифікатів про проходження Безкоштовних курсів української мови у Херсоні.

«Це всеукраїнський проект, який відбувається у 20 містах України. За три роки існування проекту курси української мови випустили 1795 випускників — це люди які отримали наші сертифікати і підтвердили що вони опанували українську», — сказала співкоординатор проекту «Безкоштовні курси української мови», викладач курсів у м. Києві Катерина Мельник.

За її словами, ідея такого проекту виникла у 2012 р., власне коли прийняли відповідний Закон «Про мови». Тоді громадськість вирішила, що потрібно популяризувати українську і безкоштовно їй навчати. На сьогодні в Україні більше не має подібних державних чи громадських проектів, які б дозволяли вивчити українську всім, хто цього хоче. «Оплату не отримують ні викладачі, ні координатори», — запевняє Катерина Мельник.

У Херсоні такий випускний проходить вдруге. Викладає курси бібліограф Гончарівки Лілія Віжичаніна. «Перш за все, ми вивчаємо граматику, також історію походження мови, сучасні процеси, які відбуваються в мові. Багато уваги ми приділяємо розмовному спілкуванню, адже найбільша проблема жителів Херсона це те, що в побуті більшість людей російськомовні і для багатьох із них дуже важко подолати мовний бар'єр», — пояснює викладач безкоштовних курсів української мови у Херсоні.

Велика увага на курсах української мови приділяється державній літературі. «Оглядаємо як класичну, так і більш сучасну літературу — відкриваємо для себе та популяризуємо авторів XXI століття. Ми читаємо твори, переказуємо їх, вивчаємо вірші, обговорюємо прочитане. Часто співаємо українські пісні, велику увагу приділяємо фольклору – казки, загадки, легенди», — розповідає Лілія Віжичаніна.

Сертифікати про проходження курсів отримало більше двадцяти слухачів. Декілька з них прийшли абсолютно російськомовними і ось уже сьогодні, після дев'ятимісячних курсів, вільно спілкуються українською. Решта прийшли для того, щоб подолати психологічний бар'єр і вільно спілкуватися.

«До приходу у групу я зовсім не могла спілкуватися українською. Зараз я вільно говорю в повсякденному житті, на роботі (ми вивчаємо і ділову державну мову), в транспорті. Наш колектив прийде на курси і в наступному році — будемо вдосконалювати українську мову за новою програмою», — запевнила слухачка курсів Наталія Білецька.

автор материала:
Альона Мовчан
20.06.2016
395

Comments

No comments yet. Yours will be first!