Іздрик та Цілик у Херсоні

Іздрик та Цілик у Херсоні

9 червня у Херсоні відбулася презентація нових книжок Юрія Іздрика «Summa» (у співавторстві з Євгенією Нестерович) і поетичної збірки Ірини Цілик «Глибина різкості».

Тур Іздрик / Цілик проходив у рамках проекту «Мережа», організатор MERIDIAN CZERNOWITZ. На самій афіші до заходу є напис «у супроводі президента». І на справді, тур проходить у супроводі президента Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ Святослава Померанцева.

До появи у залі Іздрика та Цілик Святослав розповідав присутнім про MERIDIAN CZERNOWITZ, знайомив нас з найближчими мистецькими подіями, такими як Meridian Odessa: мистецьке літо-2016 у Зеленому театрі (http://sol-legas.org/aphisha/meridian-odessa-miste...). Президент Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ Святослав Померанцев трішки розповідав про книжки авторів та продавав їх. Зі слів президента "Іздрик більше ніколи не буде у Херсоні, це прощальний тур"

Юрій Іздрик сприймає цей тур як особисту трагедію, так як він давно вже веде досить усамітнений спосіб життя, вважає себе мезантропом. Довилося іхати в тур, так як потрапив у фінансове рабство. А сам тур для ньгого то «відстійник» і «адський ад».

Про книжку «Summa». Автор майже осліп, це й стало проблемою до написання. «Якщо не можеш написати книжку, то чому б її не наговорити» вирішив Юрій. Тому «Summa» виходить у співавторстві з Євгенією Нестирович. При написанні було наговорено близько 48 годин аудіо. Написання проходило у неформальній обстановці, з кавою та сигаретами. «Summa» пояснює що таке людина, почуття, добро і зло, наркотики, зомбі та інші, звичні для нас речі, містить навіть психоделічні рецепти. Це такий ніби посібник для інопланетян. Якщо такі слова, як мезантроп, лузер, аутсайдер, апатія, відсутність перспективи вам близькі — то ця книжка для вас. Якщо у вас все добре — то вам ця книжка не потрібна.

Ірина Цілик читала вірші про своє дитинство, сім'ю, «скелети в шафі», про «в'єтнамки та берці», про стосутки з чоловіком, який зараз знаходиться на війсковій службі, і з яким, до речі, вона зустрілася у цьому турі на добу після довгої розлуки,… Її вірщі досить реалістичні, теплі та чуттєві, але в них прослідковується ніби існування двох паралельних світів — мирного свіну та війни. Може тому так необхідно навести різкість у сприйнятті життя.

Про вірші. Юрій почав писати вірші після 50 років, як зав'язав з бухлом. В тебе є лише 4 строфи, щоб завоювати прихильність. Якщо не встиг — вже пропав. Іздрик вже давно практикує щоденне написання віршів. Цей вірш був написаний в цьому турі і в нашому місті, у Херсоні...

Позбуваюся зору, слуху, чутливості дотику

Відповзаю за межі зони доступу

Залишаю при собі лиш внутрішній спротив

Непевну надію на милість Господа

Бо на Схід блокпости, а на Захід митниці

Кожен хоче знати хто ти, звідки, куди ти

А я собі вибрав маршрут простий, як обітниця

Залишатися вдома і нікуди не виїздити

Бо поза домом пустка, прірва, морок

Пульсуючі згустки якоїсь дійсності

А мені вже за 30 і давно вже за 40

І мені вже в цей світ не дуже віриться

Але вірится в милість і благість десь на бекграунді

Вірится в остатночну чесність особистої смерті

Я відійду так, як відходять праведники

Я дозволю себе змити і безслідно зовсім стерти...

Іздрик та Цілик у Херсоні 0Іздрик та Цілик у Херсоні 1Іздрик та Цілик у Херсоні 2Іздрик та Цілик у Херсоні 3
организация:
Meridian Czernowitz
автор материала:
Гавлич Юлия
автор изображения:
Робко Олег
17.06.2016
538

Comments

No comments yet. Yours will be first!