21 - 22 червня. Дні литовського кіно у Херсоні (додаткові 2 покази)

21 - 22 червня. Дні литовського кіно у Херсоні (додаткові 2 покази)
Так, друзі, якщо Ви не змогли попасти на Дні литовського кіно у Херсоні в травні, то тепер є ще одна остання можливість це зробити.
На цей раз покази пройдуть у Kherson Art Hub (к/р Ілюзіон).

21 червня 18:30
1) Мрії довгожителів / Dreams of Centenarians (1969, 20 хв.)
Режисер: Робертас Верба/ Robertas Verba

Цей фільм був створений до сторіччя з дня народження Леніна. Однак він далекий від святкування Радянської ідеології. У фільмі селяни, які досягли ста років, переживають моменти зі свого минулого життя. Їх спогади висвітлюють традиції Литви і її минуле. Фільм передає відчуття плинності часу та фокусується на екзистенціальних рефлексіях.

2) Як ми грали революцію / How We Played the Revolution (2013, 67 хв.)
Режисер: Гієдре Жицкітє / Giedre Zickyte

Сюжет фільму починається в 1984 році, на самому початку перебудови в СРСР, коли одного вечора група архітекторів вирішила організувати музичний колектив — як новорічний прикол в Каунасі, Литва. Жарт виявився настільки вдалим, що чутки про нову цікаву рок-групу «ANTIS» поширювалися з вуст в уста. Яскравий макіяж і реквізит, стилізоване шоу і відповідні тексти створювали влучну карикатуру на радянську пропаганду і дискредитували абсурд Радянської дійсності. Незабаром їхня інтелектуальна клоунада перетворилися на рок-марші — масові заходи за участю тисяч людей, які переросли в великі мітинги за незалежність Литви та пізніше отримали назву «Співаючої революції».
Це історія про маленьку країну, якій в певний період історії вдалося затьмарити всі інші заголовки новин у світі. Це історія про людей, які здобули свою незалежність з посмішки та пісні, незважаючи на небезпеку ситуації.

22 червня 18:30
Розмови на серйозні теми / Conversations on Serious Topics (2012, 65 хв.© Monoklis)
Автор сценарію і режисер: Гієдре Бєйнорютє / Giedrė Beinoriūtė

«Розмови на серйозні теми» — це фільм без зовнішньої дії, реквізиту, пейзажів або спец ефектів. Його головними героями є діти і підлітки з особливою здатністю описувати навколишній світ. Задушевні розмови з ними розкривають картину сучасного світу – іноді меланхолійну, часом комічну, деколи драматичну. Зроблений в модній мінімалістиці, фільм піднімає питання про самотність, любов, Бога, світ і людські відносини. «Світ — це люди». «Ви не вірите в Бога? Я можу навчити вас, як почати вірити...»
Приз за кращий фільм на фестивалі у Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA 2013 (Україна)
вконтакте:
локация / областной центр:
Херсон
начало:
21.06.2016 15:30
завершение:
22.06.2016 18:00
цена:
вхiд вiльний
место:
Kherson Art Hub Красностуденческая, 30 А
контакты:
тел.: 095 892 69 22
18.06.2016
274

Comments

No comments yet. Yours will be first!